Laadukkaan työn jäljen ja urakoiden tehokkaan läpiviennin takaamiseksi on ammattitaitoisen henkilöstömme käytössä laaja valikoima nykyaikaiset vaatimukset täyttävää ja hyväkuntoista kalustoa. Lisäksi monissa koneissamme hyödynnetään modernia teknologiaa parhaan mahdollisen laadun saavuttamiseksi. Esimerkiksi kaivinkoneemme on varustettu 3D-koneohjauksella, mikä lisää työn tarkkuutta merkittävästi. GPS-tekniikkaa löytyy niin ikään salaojituksessa käyttämästämme ketjukoneesta.

Ohessa listatun oman kalustomme lisäksi saamme tarvittaessa lisäkapasiteettia yhteistyökumppaneiltamme niin kaivu- kuin kuljetustarpeisiin.

Asfalttiasema
SIM AMMMAN 260 (3300 kg)2008
Asfalttikalustoa
Marini MF 691 P2007
Bomag BF 300P2013
Ammann AFW350DT FSV/E2012
Dynapac 11011R1990
Bitelli BB6301992
Jyrät
Amman ARP 354 tonnia2011
Amman ARP 354 tonnia2012
Bomag BW 1548 tonnia2008
Bomag BW 17410 tonnia2013
Dynapac CC1424 tonnia1998
Hamm DW34 tonnia1998
Hamm DW34 tonnia1991
Hamm HW9013 tonnia1990
Kaivinkoneet (Suurin osa kaivinkoneiden lisävarusteena on 3D-
Takeuchi TB210R1 tonni2017
Kobelco SR140 LC/ 3D14 tonnia2014
Kobelco SK350LC35 tonnia2014
Komatsu PW-148/ 3D16 tonnia2011
Komatsu PC190/ 3D17 tonnia2012
Komatsu PC290LL/ 3D21 tonnia2015
Komatsu PC210/ 3D21 tonnia2014
Komatsu PC210/ 3D21 tonnia2012
Komatsu PC240/ 3D24 tonnia2006
Komatsu PC240-10/ 3D25 tonnia2013
Komatsu PC228LL/ 3D25 tonnia2015
Komatsu PC35035 tonnia2012
Komatsu PC450 +pitkäpuomi/ 3D50 tonnia2008
Komatsu PC490/ 3D50 tonnia2015
Takeuchi TB 2161,6 tonnia2015
Takeuchi 2283 tonnia2010
Takeuchi TB 2605 tonnia2015
Kuorma-autot
Scania R730Lavettiveturi ja Siimet lavetti (2015)2015
Scania R730Kasettiauto2015
Sisu PolarKoukkuauto ja peräkärry2012
Liimamopo
Savalco HM10HD2011
Lisälaitteet
Hydraulivasarat
Luiskahydrauliikka
Muovihitsauskone
Ponttivasara
Paaluvasara
Purkukourat
Purkusakset
Rataharja
Ratatukemiskone
Rototiltti
Tärylevyt
Vaaitus, mittaus ja muut työvälineet
3D-ohjausjärjestelmät
Murskauslaitokset
Nordberg GP5502015
Nordberg NW1252013
Nordberg GP300S2008
Nordberg CVB26612013
Sandvik 1208 Telamurskain2005
Pyöräkuormaajat
Komatsu WA 4702002
Komatsu WA 4802003
Komatsu WA 480-62007
Komatsu WA 480-62014
Komatsu WA 480-62015
Komatsu WA 480-62016
Komatsu WA 500-72016
Komatsu WA 6002008
Komatsu WA 2002017
Schäffer 43502013
Volvo L110F2008
Volvo L120D2001
Volvo 120E2005
Volvo L180E2006
Volvo L180E2006
Volvo L180F2007
Salaojituskone
Interdrain 303526 tonnia2010
Traktorit
Valtra T2022010
Valtra 2132014
Kurottaja
Manitou MRT14322008